Halk arasında çocuk aldırma olarak da bilinen kürtaj işlemi kelime anlamı olarak kazıma manasına gelmektedir. Sıklıkla gebelik sonlandırmak amacıyla yapılsa da bunun dışında kürtaj işlemi rahim içinden parça alınması , menstrüel regülasyon ( adet düzenlenmesi ), polip çıkarılması ve bazen de ipi kopmuş olan spiral de dediğimiz rahim içi araçların çıkarılması amacıyla da uygulanmaktadır.

Ankara’da Çocuk Aldırma kürtaj işlemi genel anestezi altında hasta uyutularak veya lokal anestezi altında bölgesel olarak uyuşturularak yapılabilir. Gebelik sonlandırılması için yapılan çocuk aldırma işlemi ortalama 5-10 dakika sürmekte ve ofis şartlarında yapılabilmektedir.

Ülkemizde gebeliğin 10. Haftasına kadar isteğe bağlı olarak gebelik sonlandirilabilmektedir. Hastanın 18 yasından büyük olması ve eğer hasta evliyse eşinin yazılı rızasının olması gerekmektedir. Bekar bayanlar ise eğer 18 yaşından büyüklerse kendi istekleri ile kürtaj olabilirler.

Çocuk aldırma sonrası en sık görülen yakınmalar kasık ağrısı ve kanamadır. Nadiren steril şartlarda ve tecrübeli bir uzman tarafından yapılmayan kürtaj sonrası enfeksiyon da meydana gelebilir.

Ankara’da Çocuk Aldırma Fiyatları

Çocuk aldırma fiyatları Ankara işlemi genel anestezi altında hasta uyutularak veya lokal anestezi altında bölgesel olarak uyuşturularak yapılabilir. Gebelik sonlandırılması için yapılan çocuk aldırma işlemi ortalama 5-10 dakika sürmekte ve ofis şartlarında yapılabilmektedir. Ülkemizde gebeliğin 10. Haftasına kadar isteğe bağlı olarak gebelik sonlandirilabilmektedir. Hastanın 18 yasından büyük olması ve eğer hasta evliyse eşinin yazılı rızasının olması gerekmektedir. Bekar bayanlar ise eğer 18 yaşından büyüklerse kendi istekleri ile kürtaj olabilirler.

Çocuk aldırma sonrası en sık görülen yakınmalar kasık ağrısı ve kanamadır. Nadiren steril şartlarda ve tecrübeli bir uzman tarafından yapılmayan kürtaj sonrası enfeksiyon da meydana gelebilir.

Çocuk aldırma fiyatları için bizi 0 5059819919 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya  info@vakumlakurtajankara.com dan mail atabilirsiniz.